Soccer
All games for 26. April 2015
GREECE: Super LeagueStanding
00:00
Finished after awarded win
 Niki Volou
Veria FC
(0 - 0)
14:00
Not started
 PAOK Saloniki
Pas Giannina
(0 - 0)
16:15
Not started
 Asteras Tripolis
Panthrakikos Komotini
(0 - 0)
16:15
Not started
 Platanias
Panaitolikos
(0 - 0)
16:15
Not started
 Levadiakos
Atromitos
(0 - 0)
18:30
Not started
 Panionios
Olympiakos
(0 - 0)
MEXICO: Liga MX ClausuraStanding
00:00
Finished
 Cruz Azul
Jaguares
(0 - 1)
02:00
54'
 Monterrey
Morelia
(0 - 0)
03:06
8'
 Pachuca
Puebla
(0 - 0)
04:00
Not started
 Atlas
Leon
(0 - 0)
19:00
Not started
 Toluca
Tijuana
(0 - 0)
BRAZIL: Tocantinense first group stageStanding
00:00
Finished
 Paraiso AC
Tocantinopolis
(0 - 0)
CHILE: Primera B ClausuraStanding
00:00
Not started
 San Luis
Iberia
(0 - 0)
21:00
Not started
 Lota Schwager
Rangers
(0 - 0)
21:00
Not started
 Coquimbo
Unión San Felipe
(0 - 0)
21:30
Not started
 Santiago Morning
Curico Unido
(0 - 0)
PARAGUAY: Primera DivisionStanding
00:00
Finished
 Deportivo Capiata
Rubio Nu
(0 - 0)
01:40
69'
 Cerro Porteno
Guarani
(0 - 0)
23:30
Not started
 Sportivo San Lorenzo
Olimpia
(0 - 0)
ECUADOR: Copa Credife Serie AStanding
00:00
Finished
 Independiente Jose Terán
Mushuc Runa
(1 - 0)
18:30
Not started
 El Nacional
Deportivo Cuenca
(0 - 0)
18:30
Not started
 Liga de Loja
Deportivo Quito
(0 - 0)
19:00
Not started
 Aucas
Emelec
(0 - 0)
21:00
Not started
 River Plate
Universidad Catolica
(0 - 0)
23:30
Not started
 Barcelona Guayaquil
LDU de Quito
(0 - 0)
SAINT KITTS AND NEVIS: SKNFA LeagueStanding
00:00
Not started
 Garden Hotspurs
Saint Thomas Trinity Strikers
(0 - 0)
02:00
Not started
 Village Superstars
Saint Pauls United
(0 - 0)
22:00
Not started
 Tabernacle FC
Conaree United
(0 - 0)
BRAZIL: Alagoano second stage PlayoffStanding
00:00
Finished
 Coruripe
CS Alagoano
(0 - 0)
21:00
Not started
 CRB
ASA
(0 - 0)
HAITI: Première DivisionStanding
00:00
Finished
 PNH FC
US La Jeune
(0 - 0)
22:00
Not started
 Inter de Grand Gonave
America des Cayes
(0 - 0)
22:00
Not started
 Valencia
Ouanaminthe FC
(0 - 0)
22:00
Not started
 AS Mirebalais
Racine
(0 - 0)
CHILE: ClausuraStanding
01:00
Finished
 Huachipato
San Marcos
(1 - 0)
17:00
Not started
 Audax Italiano
CD O'Higgins
(0 - 0)
17:00
Not started
 Cobreloa
Colo Colo
(0 - 0)
17:00
Not started
 Universidad de Chile
Atletico Nublense
(0 - 0)
21:30
Not started
 CD Cobresal
Barnechea
(0 - 0)
21:30
Not started
 Universidad Catolica
Deportes Iquique
(0 - 0)
PANAMA: LFP ClausuraStanding
01:00
Not started
 Atlético Chiriquí
Tauro FC
(0 - 0)
01:00
Not started
 CD Árabe Unido
CD Plaza Amador
(0 - 0)
01:00
Not started
 Independiente de La Chorrera
Alianza FC
(0 - 0)
01:00
Not started
 Chepo FC
San Francisco FC
(0 - 0)
01:00
Not started
 Municipal Chorrillo
Sporting San Miguelito
(0 - 0)
BRAZIL: AcreanoStanding
01:00
Finished
 Rio Branco
Plácido de Castro
(0 - 0)
COLOMBIA: Apertura/ClausuraStanding
01:00
Finished
 Independiente Medellin
Atlético Junior
(1 - 0)
03:00
10'
 Santa Fe
CD Jaguares
(0 - 0)
21:00
Not started
 Itagui
Once Caldas
(0 - 0)
23:00
Not started
 CD Alianza Petrolera
Atlético Nacional
(0 - 0)
USA: USA 3Standing
01:00
Finished
 Pittsburgh Riverhounds
Toronto FC USL
(1 - 1)
01:30
84'
 Louisville City FC
Tulsa Roughnecks FC
(1 - 0)
02:00
59'
 OKC Energy FC
Saint Louis
(1 - 2)
03:00
14'
 Austin Aztex
Colorado Springs Switchbacks FC
(0 - 0)
04:00
Not started
 Real Monarchs SLC
LA Galaxy II
(0 - 0)
04:30
Not started
 Arizona united FC
Portland Timbers USL
(0 - 0)
20:05
Not started
 Rochester Rhinos
New York Red Bulls USL
(0 - 0)
21:00
Not started
 Wilmington Hammerheads
Charleston Battery
(0 - 0)
BOLIVIA: ClausuraStanding
01:15
Finished
 Jorge Wilstermann
Universitario de Pando
(0 - 0)
21:30
Not started
 The Strongest
Real Potosí
(0 - 0)
21:30
Not started
 Sport Boys Warnes
Bolivar
(0 - 0)
BRAZIL: Roraimense second group stageStanding
01:15
Not started
 Rio Negro (RR)
São Raimundo (RR)
(0 - 0)
USA: NASL Spring SeasonStanding
01:30
78'
 Atlanta Silverbacks
New York Cosmos
(0 - 0)
01:30
78'
 Indy Eleven
Carolina RailHawks
(1 - 0)
01:30
78'
 Tampa Bay Rowdies
Jacksonville Armada FC
(1 - 2)
02:00
47'
 Minnesota Stars
San Antonio Scorpions FC
(1 - 1)
USA: MLSStanding
01:30
79'
 Columbus Crew
Philadelphia Union
(3 - 0)
01:30
79'
 New England Revolution
Real Salt Lake
(2 - 0)
02:30
35'
 Houston Dynamo
Sporting Kansas City
(0 - 0)
04:30
Not started
 Vancouver Whitecaps
Washington
(0 - 0)
23:00
Not started
 New York
LA Galaxy
(0 - 0)
GUADELOUPE: First DivisionStanding
02:00
Not started
 Phare du Canal
Red Star
(0 - 0)
02:00
Not started
 US Baie-Mahault
CS Moulien
(0 - 0)
02:00
Not started
 Racing Club
Siroco
(0 - 0)
02:00
Not started
 Juventus SA
USR
(0 - 0)
02:00
Not started
 Club Amical Marquisat
AS Gosier
(0 - 0)
02:00
Not started
 Solidarité Scolaire
La Gauloise
(0 - 0)
02:00
Not started
 Etoile
Arsenal
(0 - 0)
HONDURAS: ClausuraStanding
02:00
48'
 CD Motagua
CD Vida
(1 - 0)
03:00
12'
 Real España
CD Real Sociedad
(0 - 0)
03:00
15'
 CD Victoria
CD Olimpia
(0 - 0)
ECUADOR: Serie B AperturaStanding
02:00
Not started
 Delfin
Deportivo Macara
(0 - 0)
MEXICO: Ascenso MX Clausura final stagesStanding
02:00
56'
 San Luis
Correcaminos de la UAT
(0 - 0)
ARGENTINA: Federal A Zona 3Standing
02:30
44'
 Club Atletico Mitre
Gimnasia y Esgrima
(0 - 0)
16:00
Not started
 CA Chaco For Ever
Sarmiento de Resistencia
(0 - 0)
21:00
Not started
 Sol de America Formosa
Unión de Sunchales
(0 - 0)
21:00
Not started
 Textil Mandiyu
Sportivo Patria
(0 - 0)
21:00
Not started
 CD Libertad
Velez Sarfield San Ramon
(0 - 0)
COSTA RICA: Liga de Ascenso Playoff Clausura Final stageStanding
03:00
Not started
 Puntarenas FC
Cariari
(0 - 0)
23:00
Not started
 Real Pococi
Aguilas Guanacastecas
(0 - 0)
COSTA RICA: ClausuraStanding
04:00
Not started
 CS Herediano
C.S. Cartaginés
(0 - 0)
04:00
Not started
 Deportivo Saprissa FC
Universidad de Costa Rica
(0 - 0)
NICARAGUA: Campeonato Nacional ClausuraStanding
04:00
Not started
 Real Estelí FC
UNAN Managua
(0 - 0)
19:00
Not started
 ART Municipal Jalapa
Diriangén FC
(0 - 0)
23:00
Not started
 FOX Villa
Juventus FC
(0 - 0)
23:00
Not started
 Club Deportivo Ocotal
Deportivo Walter Ferreti
(0 - 0)
23:00
Not started
 Managua FC
Real Madriz FC
(0 - 0)
GUATEMALA: Primera Division - Clausura - Final stageStanding
04:00
Not started
 Coban Imperial
CSD Comunicaciones B
(0 - 0)
04:00
Not started
 CD Huehueteco
Sacachispas Chiquimula
(0 - 0)
23:00
Not started
 Aurora FC
Deportivo Mictlan FC
(0 - 0)
23:30
Not started
 Jocotan
Iztapa
(0 - 0)
INTERNATIONAL: Various gamesStanding
04:45
Not started
 Merrimac FC Reserves
Murwillumbah Reserves
(0 - 0)
05:00
Not started
 Sydney Olympic U20
Marconi Stallions U20
(0 - 0)
07:00
Not started
 Merrimac FC
Murwillumbah
(0 - 0)
07:30
Not started
 Kowloon Cricket Club
Fukien
(0 - 0)
07:30
Not started
 Ornament
Telecom
(0 - 0)
07:30
Not started
 Sham Shui Po
Mutual
(0 - 0)
07:30
Not started
 Kwok Keung AA
Kowloon City
(0 - 0)
08:30
Not started
 Port Adelaide Lion SC
Adelaide Raiders
(0 - 0)
09:00
Not started
 Eastern AA
South China
(0 - 0)
09:30
Not started
 Tung Sing
Fu Moon
(0 - 0)
AUSTRALIA: Tasmania Victory LeagueStanding
06:00
Not started
 Kingborough Lions
Hobart Tilford Zebras
(0 - 0)
06:30
Not started
 Northern Rangers
South Hobart
(0 - 0)
JAPAN: J2 LeagueStanding
06:00
Not started
 Tochigi SC
Ehime FC
(0 - 0)
06:00
Not started
 Tokyo Verdy 1969
Thespa Kusatsu
(0 - 0)
06:00
Not started
 Yokohama FC
Tokushima Vortis Thread
(0 - 0)
06:00
Not started
 Okayama FC
Consadole Sapporo
(0 - 0)
06:00
Not started
 Avispa Fukuoka
Gifu
(0 - 0)
06:00
Not started
 V-Varen Nagasaki
Oita Trinita
(0 - 0)
07:00
Not started
 Kyoto Sanga FC
Giravanz Kitakyushu
(0 - 0)
07:00
Not started
 Kamatamare Sanuki
Cerezo Osaka
(0 - 0)
09:00
Not started
 Omiya Ardija
Mito Hollyhock
(0 - 0)
09:00
Not started
 JEF United Chiba
Jubilo Iwata
(0 - 0)
JAPAN: J3 LeagueStanding
06:00
Not started
 Blaublitz Akita
SC Sagamihara
(0 - 0)
06:00
Not started
 Kataller Toyama
Fujieda MYFC
(0 - 0)
06:00
Not started
 Gainare Tottori
Fukushima United
(0 - 0)
06:00
Not started
 FC Ryukyu
Grulla Morioka
(0 - 0)
07:00
Not started
 Machida Zelvia
J. League U22
(0 - 0)
07:00
Not started
 AC Nagano Parceiro
Renofa Yamaguchi
(0 - 0)
INTERNATIONAL: Mixed FriendliesStanding
06:00
Not started
 Tuggeranong United
Woden Weston
(0 - 0)
13:00
Not started
 Rigas FS
FK Liepaja
(0 - 0)
13:30
Not started
 Hovas Billdal IF U19
QBIK U19
(0 - 0)
15:00
Not started
 Jitex BK
Sirius
(0 - 0)
AUSTRALIA: Northern New South WalesStanding
06:30
Not started
 Maitland
Newcastle Jets Youth
(0 - 0)
06:30
Not started
 South Cardiff
Weston Workers
(0 - 0)
06:30
Not started
 Adamstown Rosebud FC
Hamilton Olympic
(0 - 0)
AUSTRALIA: A-LeagueStanding
07:00
Not started
 Wellington Phoenix
Sydney FC
(0 - 0)
09:00
Not started
 Melbourne Victory
Central Coast Mariners FC
(0 - 0)
AUSTRALIA: VictorianStanding
07:00
Not started
 Werribee City
Avondale Heights
(0 - 0)
08:00
Not started
 Heidelberg United
Melbourne Knights
(0 - 0)
AUSTRALIA: CapitalStanding
07:00
Not started
 Cooma Tigers FC
Canberra FC
(0 - 0)
JAPAN: J. League Onest stageStanding
07:00
Not started
 Gamba Osaka
Albirex Niigata
(0 - 0)
AUSTRALIA: New South WalesStanding
07:00
Not started
 Blacktown Spartans
Parramatta FC
(0 - 0)
07:00
Not started
 Blacktown City Demons FC
Manly United FC
(0 - 0)
07:00
Not started
 Sydney United
Sydney Tigers
(0 - 0)
11:00
Not started
 Sydney Olympic
Marconi Stallions FC
(0 - 0)
SOUTH KOREA: K. League ClassicStanding
07:00
Not started
 Seongnam Ilhwa
Jeju United FC
(0 - 0)
07:00
Not started
 Chunnam Dragons
Jeonbuk FC
(0 - 0)
07:00
Not started
 Gwangju FC
FC Seoul
(0 - 0)
09:00
Not started
 Suwon S.B.
Daejeon Citizen FC
(0 - 0)
SOUTH KOREA: K. League ChallengeStanding
07:00
Not started
 Sangju Sangmu
Suwon City
(0 - 0)
07:00
Not started
 Suwon City
Sangju Sangmu
(0 - 0)
09:00
Not started
 FC Anyang
Gyeongnam FC
(0 - 0)
AUSTRALIA: QueenslandStanding
09:00
Not started
 Moreton Bay United
Brisbane Roar NYL
(0 - 0)
CHINA: League OneStanding
09:00
Not started
 Qingdao Hainiu
Shenzhen Ruby
(0 - 0)
09:30
Not started
 Hubei Orient
Hunan Billows
(0 - 0)
INTERNATIONAL: OFC Champions League Final StagesStanding
09:00
Not started
 Auckland City FC
Team Wellington
(0 - 0)
CHINA: Super LeagueStanding
09:35
Not started
 Changchun Yatai
Shenzhen Phoenix
(0 - 0)
09:35
Not started
 Shanghai East Asia
Henan Jianye
(0 - 0)
13:35
Not started
 Shandong Luneng
Beijing Guoan
(0 - 0)
14:00
Not started
 Guangzhou Evergrande
Jiangsu Sainty
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 3Standing
10:00
Not started
 Bayburt Genclikspor
Anadolu Uskudar 1908
(0 - 0)
14:30
Not started
 Ankara Demirspor
Silivrispor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Beyelerbeyi AS
Yeni Belediyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Kahramanmaras Belediyespor
Ayvalikgucu Belediyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Erzin Belediyespor
Erzurum BB
(0 - 0)
14:30
Not started
 Etimesgut Belediyespor
Sakaryaspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Orhangazispor
Balcova Belediyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Güngören
Kayseri Sekerspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Bergama Belediyespor
Belediye Vanspor
(0 - 0)
AUSTRIA: Regionalliga EastStanding
10:30
Not started
 Neuberg
SR Donaufeld
(0 - 0)
INDONESIA: Super LigaStanding
10:30
Not started
 Gresik United
PSM Makassar
(0 - 0)
14:00
Not started
 Persebaya Surabaya
Persiba
(0 - 0)
SLOVAKIA: Second Liga Relegation GroupStanding
10:30
Not started
 Slovan Bratislava II
Trnava juniori
(0 - 0)
16:00
Not started
 Sokol Dolna Zdana
FC ŠTK 1914
(0 - 0)
16:00
Not started
 Slavoj Trebisov
Bodva Moldava
(0 - 0)
16:00
Not started
 Sobota
Košice II
(0 - 0)
16:00
Not started
 FC Lokomotiva Kosice
Dolny Kubin
(0 - 0)
AUSTRALIA: NorthernStanding
10:30
Not started
 Port Darwin
Padres
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga HamburgStanding
10:45
Not started
 Condor Hamburg
SV Halstenbek-Rellingen
(0 - 0)
10:45
Not started
 Uhlenhorster Paloma
SC Victoria Hamburg
(0 - 0)
14:00
Not started
 TSV Buchholz
HSV Barmbek-Uhlenhorst
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 4Standing
11:15
Not started
 Santutxu FC
Amurrio
(0 - 0)
11:30
Not started
 Portugalete
Zalla
(0 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IIStanding
11:30
Not started
 Atlétic Bilbao B
Getafe B
(0 - 0)
11:30
Not started
 Trival Valderas
Fuenlabrada
(0 - 0)
12:00
Not started
 Las Palmas B
Tudelano
(0 - 0)
16:00
Not started
 Socuellamos
Real Sociedad B
(0 - 0)
17:00
Not started
 Huesca
Conquense
(0 - 0)
18:00
Not started
 Barakaldo
Toledo
(0 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IIIStanding
11:30
Not started
 CD Alcoyano
UE Olot
(0 - 0)
12:00
Not started
 CE L´Hospitalet
Mallorca B
(0 - 0)
12:00
Not started
 Elche Ilicitanc
Olimpic Xativa
(0 - 0)
17:00
Not started
 Villarreal B
Lleida Esportiu
(0 - 0)
17:00
Not started
 Sant Andreu
Eldense
(0 - 0)
17:00
Not started
 Gimnastic
Huracan CF
(0 - 0)
18:00
Not started
 Hercules
UD Cornella
(0 - 0)
18:00
Not started
 Badalona
Real Zaragoza B
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 7Standing
11:30
Not started
 Alcorcon B
Navalcarnero
(0 - 0)
11:30
Not started
 Parla
SS Reyes
(0 - 0)
11:30
Not started
 CD Mostoles
AD Torrejon CF
(0 - 0)
11:30
Not started
 AD Union Adarve
Rayo Majadahonda
(0 - 0)
11:30
Not started
 CD Puerta Bonita
Alcobendas CF
(0 - 0)
12:00
Not started
 Pozuelo Alarcon
Alcala
(0 - 0)
12:00
Not started
 Alcobendas CF
Atlético Madrid C
(0 - 0)
12:00
Not started
 Real Madrid C
Colmenar Viejo
(0 - 0)
12:00
Not started
 Internacional Madrid
Atlético Pinto
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD San Fernando
FC Villanueva del Pardillo
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 10Standing
11:30
Not started
 Cádiz B
Los Barrios
(0 - 0)
12:00
Not started
 CD Guadalcacin
La Palma CF
(0 - 0)
12:00
Not started
 Conil FC
Pena Deportiva Rociera
(0 - 0)
12:00
Not started
 CD Gerena
CMD San Juan
(0 - 0)
12:00
Not started
 CD San Roque de Cadiz
Recreativo Huelva B
(0 - 0)
12:00
Not started
 Mairena
Arcos CF
(0 - 0)
17:00
Not started
 Ceuta
CD Cabecense
(0 - 0)
17:30
Not started
 UB Lebrijana
Ecija
(0 - 0)
18:00
Not started
 Algeciras
San Fernando CD
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 13Standing
11:30
Not started
 Cieza
Pinatar
(0 - 0)
17:00
Not started
 La Union CF
FC Cartagena
(0 - 0)
17:30
Not started
 Mar Menor
Muleno CF
(0 - 0)
18:00
Not started
 Moratalla
EG El Palmar CF
(0 - 0)
18:00
Not started
 EF Alhama
Yeclano
(0 - 0)
18:30
Not started
 Fortuna
CF Molina
(0 - 0)
18:30
Not started
 Huercal Overa CF
Deportiva Minera
(0 - 0)
19:00
Not started
 CDA Aguilas FC
Murcia B
(0 - 0)
19:00
Not started
 Caravaca Vera Cruz
Plus Ultra
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 9Standing
11:30
Not started
 CD Espanol del Alquian
Los Molinos CF
(0 - 0)
11:45
Not started
 UD Maracena
Villacarrillo CF
(0 - 0)
12:00
Not started
 Atlético Mancha Real
Los Villares CF
(0 - 0)
12:30
Not started
 Huetor Tajar
Atarfe Industrial CF
(0 - 0)
17:00
Not started
 Guadix
Antequera
(0 - 0)
17:00
Not started
 UD San Pedro
CD Ronda
(0 - 0)
18:00
Not started
 Linares Deportivo
Vélez CF
(0 - 0)
19:00
Not started
 CD Martos
CD Loja
(0 - 0)
VIETNAM: V-leagueStanding
11:30
Not started
 QNK Quang Nam
LS Thanh Hoa
(0 - 0)
12:00
Not started
 Dong Nai FC
Đồng Tâm Long An F.C.
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 2Standing
11:45
Not started
 SD Lenense
CD Roces
(0 - 0)
17:00
Finished after awarded win
 CD Cudillero
Atletico de Lugones
(0 - 0)
17:00
Not started
 Entregu CF
CD Covadonga
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD Tuilla
CD Mosconia
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD Praviano
Llanes
(0 - 0)
18:00
Not started
 Caudal Deportivo
Real Aviles CF B
(0 - 0)
18:30
Not started
 Urraca CF
Astur CF
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 6Standing
11:45
Not started
 Crevillente
CF Cullera
(0 - 0)
12:15
Not started
 Jove Espanol
Paterna CF
(0 - 0)
17:00
Not started
 Ribarroya CF
Levante B
(0 - 0)
17:00
Not started
 Alzira
CD Acero
(0 - 0)
17:00
Not started
 La Nucia
SC Requena
(0 - 0)
18:00
Not started
 UD Beniganim
Villarreal C
(0 - 0)
18:00
Not started
 CF Torre Levante
Orihuela
(0 - 0)
18:00
Not started
 Muro CF
Ontinyent
(0 - 0)
18:00
Not started
 Atlético Sanguntino
Castellon
(0 - 0)
18:00
Not started
 Novelda
Torrevieja
(0 - 0)
PORTUGAL: Liga de HonraStanding
12:00
Not started
 Sporting CP B
Oriental
(0 - 0)
12:15
Not started
 Atletico
FC Porto B
(0 - 0)
16:00
Not started
 Viseu
Vitoria de Guimaraes B
(0 - 0)
16:00
Not started
 Chaves
Aves
(0 - 0)
16:00
Not started
 Tondela
Portimonense
(0 - 0)
17:00
Not started
 Maritimo B
Farense
(0 - 0)
17:00
Not started
 Braga B
Sp.Covilha
(0 - 0)
17:00
Not started
 Trofense
Olhanense
(0 - 0)
17:00
Not started
 Oliveirense
CF União da Madeira
(0 - 0)
17:00
Not started
 Leixoes
Santa Clara
(0 - 0)
TURKEY: Süper LigStanding
12:00
Not started
 Balikesirspor
Erciyesspor
(0 - 0)
12:00
Not started
 Konyaspor
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
(0 - 0)
15:00
Not started
 Genclerbirligi
Trabzonspor
(0 - 0)
18:00
Not started
 Galatasaray
Gaziantepspor
(0 - 0)
SPAIN: Primera DivisionStanding
12:00
Not started
 Málaga CF
Deportivo La Coruna
(0 - 0)
17:00
Not started
 Almeria
Eibar
(0 - 0)
19:00
Not started
 Sevilla
Rayo Vallecano
(0 - 0)
21:00
Not started
 Celta de Vigo
Real Madrid
(0 - 0)
SPAIN: Segunda DivisionStanding
12:00
Not started
 Las Palmas
Valladolid
(0 - 0)
16:00
Not started
 Sabadell
Santander
(0 - 0)
16:30
Not started
 Llagostera
Gijon
(0 - 0)
18:00
Not started
 Huelva
Girona
(0 - 0)
18:15
Not started
 Real Zaragoza
Numancia
(0 - 0)
21:00
Not started
 CD Leganés
Mirandes
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 8Standing
12:00
Not started
 La Virgen del Camino
Palencia
(0 - 0)
16:00
Not started
 CD Becerril
CD Cebrerena
(0 - 0)
17:00
Not started
 Real Avila
CD Villa de Simancas
(0 - 0)
17:00
Not started
 Cristo Atletico
Numancia B
(0 - 0)
17:29
Not started
 Arandina CF
CD Burgos
(0 - 0)
17:30
Not started
 LA Granja
CD Mirandes B
(0 - 0)
17:30
Not started
 Atlético Tordesillas
La Baneza FC
(0 - 0)
18:00
Not started
 Burgos Promesas
Gimnástica Segoviana CF
(0 - 0)
18:00
Not started
 CD Villaralbo
CF Salmantino
(0 - 0)
18:00
Not started
 SD Almazan
Bembibre
(0 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IStanding
12:00
Not started
 Gijon B
Zamora
(0 - 0)
17:00
Not started
 Leonesa
UP Langreo
(0 - 0)
18:00
Not started
 Logrones
Celta de Vigo B
(0 - 0)
18:00
Not started
 Burgos CF
Real Murcia
(0 - 0)
18:00
Not started
 Real Aviles Industrial
Atlético Astorga
(0 - 0)
18:00
Not started
 Oviedo
Tropezon
(0 - 0)
18:00
Not started
 UD Somozas
SD Compostela
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 3Standing
12:00
Not started
 Buelna
Bezana
(0 - 0)
17:00
Not started
 SD Gama
RS Gimnastica
(0 - 0)
17:30
Not started
 SD Atlético Albericia
Siete Villas
(0 - 0)
18:00
Not started
 SD Revilla
Santona CF
(0 - 0)
18:00
Not started
 Barreda Balompie
Vimenor CF
(0 - 0)
SPAIN: Segunda B Group IVStanding
12:00
Not started
 Arroyo
Melilla
(0 - 0)
18:00
Not started
 La Hoya Deportiva
Cacereno
(0 - 0)
18:00
Not started
 La Roda
EL Palo
(0 - 0)
18:00
Not started
 Jaen
Linense
(0 - 0)
18:00
Not started
 Betis B
Lucena
(0 - 0)
18:00
Not started
 Cádiz
Cartagena
(0 - 0)
18:00
Not started
 Villanovense
Cordoba B
(0 - 0)
18:30
Not started
 Marbella
Almeria B
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 5Standing
12:00
Not started
 Gava
CD Masnou
(0 - 0)
12:00
Not started
 Castelldefels
Sabadell B
(0 - 0)
12:00
Not started
 UE Vilassar de Mar
AE Prat
(0 - 0)
12:00
Not started
 FC Martinenc
Pobla Mafumet
(0 - 0)
12:00
Not started
 Cerdanyola del Valles FC
CF Peralada
(0 - 0)
12:00
Not started
 Asco CF
CF Montañesa
(0 - 0)
16:30
Not started
 Figueres
Vilafranca
(0 - 0)
17:00
Not started
 Terrassa
Palamós CF
(0 - 0)
17:00
Not started
 Manlleu
UE Rubi
(0 - 0)
18:00
Not started
 Santfeliuenc FC
CE Europa
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 14Standing
12:00
Not started
 UP Plasencia
Don Benito
(0 - 0)
12:00
Not started
 Olivenza
CD Coria
(0 - 0)
12:00
Not started
 Diter Zafra
CD Azuaga
(0 - 0)
18:00
Not started
 Sanvicenteno
CD Castuera
(0 - 0)
18:00
Not started
 CD Badajoz
Extremadura
(0 - 0)
18:00
Not started
 CD Hernan Cortes
CP Valdivia
(0 - 0)
18:00
Not started
 Mérida UD
CA Pueblonuevo
(0 - 0)
19:00
Not started
 Atlético San José
Deportivo Pacense
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 15Standing
12:00
Not started
 Iruna
Atlético Cirbonero
(0 - 0)
17:30
Not started
 CD Corellano
Atlético Valtierrano
(0 - 0)
18:00
Not started
 Izarra
UCD Burlades
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 17Standing
12:00
Not started
 Cuarte Industrial
SD Borja
(0 - 0)
16:45
Not started
 Ejea
AD Almudevar
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD Teruel
CF Villa de Alagon
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD Caspe
SD Tarazona
(0 - 0)
17:00
Not started
 CD Tamarite
Utebo
(0 - 0)
17:00
Not started
 Barbastro
Ebro
(0 - 0)
17:00
Not started
 Andorra CF
Villanueva
(0 - 0)
17:00
Not started
 CF Illueca
RSD Santa Isabel
(0 - 0)
17:30
Not started
 Atlético Monzon
CD Binéfar
(0 - 0)
17:30
Not started
 Sarinena
Sabinanigo
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 11Standing
12:00
Not started
 CD Atletico Rafal
Mercadal
(0 - 0)
17:00
Not started
 Collerense
UD Alaro
(0 - 0)
17:00
Not started
 SD Formentera
Poblense
(0 - 0)
17:30
Not started
 CF Soller
Llosetense
(0 - 0)
19:00
Not started
 Peña Deportiva Santa Eulalia
San Rafael
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 16Standing
12:00
Not started
 CD Varea
Atlético Vianes
(0 - 0)
12:30
Not started
 Villegas
Yague
(0 - 0)
12:30
Not started
 Agoncillo
CD Tedeon
(0 - 0)
15:30
Not started
 Atlético River Ebro
Anguiano
(0 - 0)
17:00
Not started
 Naxara
CD Calahorra
(0 - 0)
17:00
Not started
 Haro
Calasancio
(0 - 0)
17:00
Not started
 Alfaro
SD Logrones
(0 - 0)
17:30
Not started
 CDFC La Calzada
Casalarreina CF
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 18Standing
12:00
Not started
 Albacete Balompié
Almagro CF
(0 - 0)
17:00
Finished after awarded win
 Toledo B
Hellin
(0 - 0)
17:00
Not started
 Manzanares CF
Gimnástico Alcazar
(0 - 0)
17:30
Not started
 Villarrubia CF
Puertollano
(0 - 0)
18:00
Not started
 CD Madridejos
Almansa
(0 - 0)
18:00
Not started
 CD Pedroneras
La Gineta
(0 - 0)
18:00
Not started
 Villarrobledo
CF Talavera de la Reina
(0 - 0)
18:00
Not started
 Quintanar Rey
CD Ciudad Real
(0 - 0)
NORWAY: Third Division Avdeling 11Standing
12:00
Not started
 Sandnessjøen
Medkila
(0 - 0)
ANDORRA: Final RoundsStanding
12:00
Not started
 Lusitanos
FC Santa Coloma
(0 - 0)
12:00
Not started
 UE Sant Julià
UE Santa Coloma
(0 - 0)
LITHUANIA: First DivisionStanding
12:00
Not started
 Kruoja Pakruojis B
Traku FK B
(0 - 0)
IRELAND: FAI CupStanding
12:00
Not started
 Glenville
Firhouse Clover
(0 - 0)
12:00
Not started
 St Mochta’s
Arklow Town
(0 - 0)
15:30
Not started
 Killester United
Dunboyne
(0 - 0)
16:00
Not started
 UCC
North End United
(0 - 0)
NAMIBIA: Premier LeagueStanding
12:00
Not started
 Mighty Gunners
United Stars
(0 - 0)
12:00
Not started
 UNAM
Citizens
(0 - 0)
12:00
Not started
 Blue Waters
Touch & Go
(0 - 0)
12:00
Not started
 Eleven Arrows
Benfica
(0 - 0)
12:00
Not started
 Orlando Pirates
Julinho Sporting
(0 - 0)
12:00
Not started
 Black Africa
Civics FC
(0 - 0)
12:00
Not started
 Tura Magic FC
United Africa Tigers
(0 - 0)
12:00
Not started
 African Stars
Rebels
(0 - 0)
PORTUGAL: Campeonato Nacional de Seniores - Relegation Group FStanding
12:15
Not started
 Atletico Ouriense
Sertanense
(0 - 0)
17:00
Not started
 Torreense
Electrico
(0 - 0)
17:00
Not started
 Alcanenense
União Leiria
(0 - 0)
NETHERLANDS: EredivisieStanding
12:30
Not started
 FC Dordrecht
Cambuur
(0 - 0)
14:30
Not started
 Zwolle
Ajax Amsterdam
(0 - 0)
14:30
Not started
 Groningen
Feyenoord
(0 - 0)
16:45
Not started
 Twente
AZ Alkmaar
(0 - 0)
RUSSIA: Premier LeagueStanding
12:30
Not started
 Spartak Moscow
Rubin Kazan
(0 - 0)
15:00
Not started
 Rostov
Dinamo Moscow
(0 - 0)
17:30
Not started
 Zenit Petersburg
Arsenal Tula
(0 - 0)
POLAND: First LigaStanding
12:30
Not started
 Arka Gdynia
Wisla Plock
(0 - 0)
16:30
Not started
 Termalica Bruk-Bet Nieciecza
OKS 1945 Olsztyn
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 1Standing
12:30
Finished after awarded win
 Kizilcabolukspor
Bozuyukspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Manavgat Evrensekispor
Ankara Adliyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Tire 1922 Spor
Catalcaspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Darica G.Birligi
Istanbulspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Bursa Niluferspor
Batman Petrolspor
(0 - 0)
14:30
Finished after awarded win
 Trabzon Akcaabat
Beypazari Sekerspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Zonguldak Komurspor
Tuzlaspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Kirikhanspor
Nigde Belediyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Gaziosmanpasa
Corum Belediyespor
(0 - 0)
ITALY: Serie AStanding
12:30
Not started
 Atalanta
Empoli
(0 - 0)
15:00
Not started
 Genoa
Cesena
(0 - 0)
15:00
Not started
 Lazio
Chievo
(0 - 0)
15:00
Not started
 Torino
Juventus
(0 - 0)
15:00
Not started
 Parma
Palermo
(0 - 0)
15:00
Not started
 Verona
Sassuolo
(0 - 0)
18:00
Not started
 Fiorentina
Cagliari
(0 - 0)
20:45
Not started
 SSC Napoli
Sampdoria
(0 - 0)
ARMENIA: Premier LeagueStanding
12:40
Not started
 Alashkert FC
FC Mika
(0 - 0)
13:00
Not started
 FC Gandzasar
FC Pyunik
(0 - 0)
POLAND: EkstraklasaStanding
13:00
Not started
 Piast Gliwice
Podbeskidzie
(0 - 0)
15:30
Not started
 Lechia Gdansk
Leczna
(0 - 0)
18:00
Not started
 Wisla Krakow
Korona Kielce
(0 - 0)
DENMARK: Second Division EastStanding
13:00
Not started
 Avarta
Elite 3000 Helsingør
(0 - 0)
13:00
Not started
 BK Fremad Amager
Nykøbing FC
(0 - 0)
DENMARK: Second Division WestStanding
13:00
Not started
 Svendborg
Blokhus FC
(0 - 0)
13:00
Not started
 Thisted FC
Ringkøbing IF
(0 - 0)
GERMANY: Regionalliga NorthStanding
13:00
Not started
 Werder Bremen II
ETSV Weiche Flensburg
(0 - 0)
14:00
Not started
 Hamburger SV II
FT Braunschweig
(0 - 0)
14:00
Not started
 Neumunster
Meppen
(0 - 0)
15:00
Not started
 FC Hansa Lüneburg
Wolfsburg II
(0 - 0)
DENMARK: Danmarksserien Group 2Standing
13:00
Not started
 Kalundborg
Dalum IF
(0 - 0)
UKRAINE: Premier LeagueStanding
13:00
Not started
 Metalurh Zaporizhya
Metalist Kharkiv
(0 - 0)
13:00
Not started
 Karpaty
Olimpik Donetsk
(0 - 0)
16:00
Not started
 Dnipro
Illichivets
(0 - 0)
18:30
Not started
 Shakhtar Donetsk
Dynamo Kiev
(0 - 0)
SPAIN: Tercera Division - Group 12Standing
13:00
Not started
 CD El Cotillo
Santa Brigida
(0 - 0)
13:00
Not started
 Lanzarote
Arucas CF
(0 - 0)
13:00
Not started
 Las Zocas
Tenerife B
(0 - 0)
13:00
Not started
 Vera Puerto de la Cruz
UD Ibarra
(0 - 0)
13:00
Not started
 Club Atletico Victoria
Union Viera CF
(0 - 0)
13:00
Not started
 UC La Estrella
CD Union Sur Yaiza
(0 - 0)
13:30
Not started
 Mensajero
SD Tenisca
(0 - 0)
THAILAND: Premier LeagueStanding
13:00
Not started
 FC Osotspa M-150
Chainat FC
(0 - 0)
13:00
Not started
 Buriram PEA FC
Rajnavy Rayong
(0 - 0)
14:00
Not started
 Bangkok Glass FC
Chonburi
(0 - 0)
15:00
Not started
 Muang Thong United
Bangkok United
(0 - 0)
INDIA: I LeagueStanding
13:00
Not started
 Royal Wahingdoh
Mumbai FC
(0 - 0)
ESTONIA: EsiliigaStanding
13:00
Not started
 Kuressaare
Nomme Kalju B
(0 - 0)
13:00
Not started
 FC Santos Tartu
Kivioli Tamme Auto
(0 - 0)
13:00
Not started
 Vändra JK Vaprus
Levadia Tallinn II
(0 - 0)
BELARUS: Vysshaya LigaStanding
13:00
Not started
 FK Vitebsk
FC Naftan Novopolotsk
(0 - 0)
BELARUS: First LeagueStanding
13:00
Not started
 FC Bereza 2010
FK Lida
(0 - 0)
14:00
Not started
 Smolevichy
Baranovichi
(0 - 0)
14:00
Not started
 FK Gorodeya
Gomelzheldortrans
(0 - 0)
14:00
Not started
 Kommunalnik
FC Smorgon
(0 - 0)
15:00
Not started
 FC Dnepr Mogilev
Zorka-BDU
(0 - 0)
15:00
Not started
 Isloch
FC Vedrich-97
(0 - 0)
15:30
Not started
 FK Orsha
Khimik Svetlogorsk
(0 - 0)
16:30
Not started
 Kobrin
Krumkachy Minsk
(0 - 0)
GERMANY: Second BundesligaStanding
13:30
Not started
 Union Berlin
Ingolstadt
(0 - 0)
13:30
Not started
 Frankfurt
Aalen
(0 - 0)
13:30
Not started
 Heidenheim
Sankt Pauli
(0 - 0)
GERMANY: Regionalliga NortheastStanding
13:30
Not started
 TSG Neustrelitz
VfB Auerbach
(0 - 0)
13:30
Not started
 Magdeburg
Budissa Bautzen
(0 - 0)
13:30
Not started
 FSV Zwickau
Hertha Berlin II
(0 - 0)
13:30
Not started
 FSV Wacker Nordhausen
BFC Dynamo
(0 - 0)
13:30
Not started
 Berlin Ankaraspor
FC Carl Zeiss Jena
(0 - 0)
TURKEY: Third Lig Group 2Standing
13:30
Not started
 Aksarayspor
Dardanelspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Cine Madranspor
OYAK Renaultspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 4 Eylül BS
Payas Belediyespor 1975
(0 - 0)
14:30
Not started
 Halide Edip Adivar Spor
Golcukspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Cankiri Belediyespor
Tekirova Belediye Spor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Arsinspor
Yeni Diyarbakirspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Maltepespor
Eyupspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Sancaktepe Belediye Istanbul
Denizli Belediyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Derince Belediyespor
Erzincan Refahiyespor
(0 - 0)
SCOTLAND: Premier LeagueStanding
13:30
Not started
 Dundee United
Celtic
(0 - 0)
SWITZERLAND: Super LeagueStanding
13:45
Not started
 Basel
Luzern
(0 - 0)
13:45
Not started
 Saint Gallen
FC Vaduz
(0 - 0)
16:00
Not started
 Grasshoppers CZ
Young Boys
(0 - 0)
FRANCE: League OneStanding
14:00
Not started
 Saint Etienne
Montpellier
(0 - 0)
17:00
Not started
 Lens
Monaco
(0 - 0)
21:00
Not started
 Reims
Lyon
(0 - 0)
DENMARK: SuperligaenStanding
14:00
Not started
 SønderjyskE
Aalborg
(0 - 0)
17:00
Not started
 Brøndby IF
FC Vestsjælland
(0 - 0)
19:00
Not started
 Randers FC
FC København
(0 - 0)
GERMANY: Third BundesligaStanding
14:00
Not started
 Stuttgart II
Unterhaching
(0 - 0)
14:00
Not started
 Dynamo Dresden
Duisburg
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga Schleswig-HolsteinStanding
14:00
Not started
 SV Todesfelde
FC Angeln 02
(0 - 0)
15:00
Not started
 TSV Schilksee
TSV Altenholz
(0 - 0)
15:00
Not started
 SV Henstedt-Ulzburg
TuS Hartenholm
(0 - 0)
15:00
Not started
 TuRa Meldorf
Union Neumünster
(0 - 0)
16:00
Not started
 Holstein Kiel II
TSV Bordesholm
(0 - 0)
NETHERLANDS: Topklasse SundayStanding
14:00
Not started
 USV Hercules
EVV
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga NOFV-NordStanding
14:00
Not started
 FC Pommern Greifswald
FSV Union Fürstenwalde
(0 - 0)
14:00
Not started
 SV Altludersdorf
Schonberg
(0 - 0)
14:00
Not started
 Hansa Rostock II
SV Lichtenberg 47
(0 - 0)
14:00
Not started
 FC Neubrandenburg 04
Brandenburger SC Süd
(0 - 0)
14:00
Not started
 FC Strausberg
Optik Rathenow
(0 - 0)
14:00
Not started
 BSV Hurturkel Berlin
Hertha Zehlendorf
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga NOFV-SudStanding
14:00
Not started
 Eisenach
FC Oberlausitz Neugersdorf
(0 - 0)
14:00
Not started
 RW Erfurt II
SSV Markranstädt
(0 - 0)
14:00
Not started
 Chemnitz II
Union Sandersdorf
(0 - 0)
14:00
Not started
 Energie Cottbus II
Einheit Rudolstadt
(0 - 0)
14:00
Not started
 VfL Halle 96
SV Schott Jena
(0 - 0)
MAURITIUS: LeagueStanding
14:00
Not started
 Cercle de Joachim SC
Port-Louis 2000
(0 - 0)
14:00
Not started
 La Cure Sylvester
Curepipe Starlight
(0 - 0)
14:00
Not started
 Rivière du Rempart
Sodnac Quatre-Bornes United
(0 - 0)
14:00
Not started
 Entente Boulet Rouge
Pamplemousses
(0 - 0)
14:00
Not started
 Chamarel FC
Petite Rivière Noire
(0 - 0)
SWEDEN: First Division NorthStanding
14:00
Not started
 Umeå
Motala AIF FK
(0 - 0)
15:00
Not started
 Nykoping FC
IFK Luleå
(0 - 0)
16:00
Not started
 BK Forward
Piteå
(0 - 0)
17:00
Not started
 IK Brage
Vasalund/Essinge
(0 - 0)
UZBEKISTAN: Oliy LigaStanding
14:00
Not started
 Metallurg Bekobod
Bunyodkor Tashkent
(0 - 0)
14:00
Not started
 Shortan Guzor
Nasaf Qarshi
(0 - 0)
SWEDEN: Second Division Norra GötalandStanding
14:00
Not started
 Stenungsunds IF
Skovde AIK
(0 - 0)
17:00
Not started
 Trollhattan FC
Karlslunds IF HFK
(0 - 0)
SWEDEN: Second Division NorrlandStanding
14:00
Not started
 IFK Ostersund
Valbo FF
(0 - 0)
WALES: Premier DivisionStanding
14:00
Not started
 Bala Town
TNS
(0 - 0)
14:00
Not started
 Bangor City
Rhyl
(0 - 0)
14:00
Not started
 Connah's Quay
Prestatyn Town
(0 - 0)
14:00
Not started
 Port Talbot
Aberystwyth
(0 - 0)
14:00
Not started
 Airbus UK
Newtown FC
(0 - 0)
14:00
Not started
 Elements Cefn Druids
Carmarthen
(0 - 0)
KENYA: Premier LeagueStanding
14:00
Not started
 Kenya Revenue Authority
Gor Mahia
(0 - 0)
14:00
Not started
 Thika United
Nairobi City Stars
(0 - 0)
LITHUANIA: A LygaStanding
14:00
Not started
 FK Utenis Utena
Zalgiris Vilnius
(0 - 0)
16:00
Not started
 Klaipedos Granitas
Spyris Kaunas
(0 - 0)
KENYA: FKF Premier LeagueStanding
14:00
Not started
 St Joseph FC
Shabana
(0 - 0)
14:00
Not started
 Magongo Rangers
Kericho Zoo
(0 - 0)
14:00
Not started
 Nairobi Stima
Home grown
(0 - 0)
ENGLAND: Premier LeagueStanding
14:30
Not started
 Everton
Manchester United
(0 - 0)
17:00
Not started
 Arsenal FC
Chelsea FC
(0 - 0)
SWITZERLAND: Erste Liga Classic Group 3Standing
14:30
Not started
 FC Muri
FC Seuzach
(0 - 0)
15:00
Not started
 AC Taverne 1
FC Gossau
(0 - 0)
16:00
Not started
 Team Ticino U21
FC Wettswil-Bonstetten
(0 - 0)
TURKEY: Second Lig - Red groupStanding
14:30
Not started
 Bugsasspor
Sariyer
(0 - 0)
14:30
Not started
 Pazarspor
Pursaklarspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Gumushanespor
Kocaelispor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Goztepe
Kirklarelispor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Tepecikspor
Altay
(0 - 0)
14:30
Not started
 Bandirmaspor
Hatayspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Diyarbakir BB
Inegolspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Trabzon Duzyurtspor
Kahramanmaraspor
(0 - 0)
TURKEY: Second Lig - White groupStanding
14:30
Not started
 Tokatspor
Kartalspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Konya Torku Sekerspor
Turgutluspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Tavsanli Linyitspor
1461 Trabzon
(0 - 0)
14:30
Not started
 Ofspor
Umraniyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Keciorengucu
Tarsus
(0 - 0)
14:30
Not started
 Menemen Belediyespor
Yeni Malatyaspor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Bayrampasa
Hacettepe SK
(0 - 0)
14:30
Not started
 Iskenderun Celikspor
Fethiyespor
(0 - 0)
14:30
Not started
 Pendikspor
Aydinspor
(0 - 0)
IRAN: Persian Gulf LeagueStanding
14:30
Not started
 Peykan
Teraktor Sazi
(0 - 0)
15:00
Not started
 Saipa
Piroozi Persepolis
(0 - 0)
15:30
Not started
 Naft Tehran
Malavan
(0 - 0)
15:30
Not started
 Foolad Khuzestan
Zob Ahan Isfahan FC
(0 - 0)
NORWAY: Second Divisjon Group 1Standing
14:30
Not started
 Finnsnes
Skeid
(0 - 0)
15:30
Not started
 Grorud
Harstad
(0 - 0)
16:30
Not started
 Kjelsås
Mjolner
(0 - 0)
16:30
Not started
 Senja
KFUM
(0 - 0)
17:30
Not started
 Ullern
Tromsdalen
(0 - 0)
CAMEROON: Premiere DivisionStanding
14:30
Not started
 Dragon
Botafogo
(0 - 0)
14:30
Not started
 New Star
Fovu Club
(0 - 0)
16:30
Not started
 APEJES FC
Les Astres
(0 - 0)
16:30
Not started
 Union Sportive
Bamboutos Mbouda
(0 - 0)
16:30
Not started
 Njala Quan
Tonnerre Kalara
(0 - 0)
16:30
Not started
 Lion Blesse
Panthère FC
(0 - 0)
16:30
Not started
 Union de Loum
Canon Sportif
(0 - 0)
16:30
Not started
 Young Sports Academy
Cosmos de Bafia
(0 - 0)
16:30
Not started
 Cotonsport
Unisport
(0 - 0)
BRAZIL: Sergipano second group stageStanding
14:30
Not started
 Confianca
AD Socorrense
(0 - 0)
14:30
Not started
 Lagarto AC
Estanciano EC
(0 - 0)
MALAWI: Super LeagueStanding
14:30
Not started
 Bullets FC
Surestream FC
(0 - 0)
14:30
Not started
 Airborne Rangers
Red Lions FC
(0 - 0)
14:30
Not started
 Kamuzu Barracks
Mzuzu University
(0 - 0)
14:30
Not started
 EPAC United
Moyale Barracks
(0 - 0)
DENMARK: First DivisionStanding
15:00
Not started
 AB Copenhagen
Roskilde
(0 - 0)
15:30
Not started
 Vejle BK
AGF
(0 - 0)
BELGIUM: Second DivisionStanding
15:00
Not started
 KRC Mechelen
Tubize
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/SaarStanding
15:00
Not started
 Gonsenheim
Betzdorf
(0 - 0)
15:30
Not started
 Saarbrucken II
Saar 05 Saarbrucken
(0 - 0)
POLAND: Second LigaStanding
15:00
Not started
 Blekitni Stargard
Znicz Pruszkow
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga Bayern SouthStanding
15:00
Not started
 SV Raisting
SpVgg Landshut
(0 - 0)
15:00
Not started
 Unterhaching II
FC Unterfohring
(0 - 0)
17:00
Not started
 FC Pipinsried
TSV Bogen
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga Bayern NorthStanding
15:00
Not started
 Wurzburg
SpVgg Bayern Hof
(0 - 0)
15:00
Not started
 FSV Erlangen-Bruck
Weiden
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga NiedersachsenStanding
15:00
Not started
 Osnabrück II
SV Teutonia Uelzen
(0 - 0)
15:00
Not started
 Spelle-Venhaus
Arminia Hannover
(0 - 0)
15:00
Not started
 VfV Hildesheim
FC Wunstorf
(0 - 0)
15:00
Not started
 TB Uphusen
Lupo-Martini Wolfsburg
(0 - 0)
15:00
Not started
 SV Drochtersen/Assel
Eintracht Northeim
(0 - 0)
15:00
Not started
 VfL Oldenburg
TSV Ottersberg
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga HessenStanding
15:00
Not started
 Buchonia Flieden
TSV Steinbach
(0 - 0)
15:00
Not started
 TSV Lehnerz
Eintracht Stadtallendorf
(0 - 0)
15:00
Not started
 Wehen II
Sportfreunde Seligenstadt
(0 - 0)
BELGIUM: Third Division Group AStanding
15:00
Not started
 FC Gullegem
FCV Dender EH
(0 - 0)
15:00
Not started
 Coxyde
KSV Oudenaarde
(0 - 0)
15:00
Not started
 Sint-Eloois-Winkel
Gent-Zeehaven
(0 - 0)
15:00
Not started
 Olsa Brakel
Rupel Boom
(0 - 0)
15:00
Not started
 Londerzeel
KMSK Deinze
(0 - 0)
15:00
Not started
 Torhout
Temse
(0 - 0)
15:00
Not started
 KFC Eendracht Zele
Izegem
(0 - 0)
15:00
Not started
 Bornem
Géants Athois
(0 - 0)
BELGIUM: Third Division Group BStanding
15:00
Not started
 Grimbergen
Royal Cappellen
(0 - 0)
15:00
Not started
 Bocholt
Oosterzonen
(0 - 0)
15:00
Not started
 Kelmis
Tienen
(0 - 0)
15:00
Not started
 Vise
Sprimont C
(0 - 0)
15:00
Not started
 Union Sint Gilloise
Vervietois
(0 - 0)
15:00
Not started
 Kermt-Hasselt
Koninklijk Berchem Sport
(0 - 0)
15:00
Not started
 UR La Louvière Centre
Diegem
(0 - 0)
TURKEY: TFF First LeagueStanding
15:00
Not started
 Samsunspor
Manisaspor
(0 - 0)
17:30
Not started
 Ankaraspor
Kayserispor
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga NiederrheinStanding
15:00
Not started
 Wuppertal
Nievenheim
(0 - 0)
15:00
Not started
 SV Honnepel Niedermormter
SW Essen
(0 - 0)
15:00
Not started
 VfB Homberg
Oberhausen II
(0 - 0)
15:00
Not started
 SC Kapellen Erft
Velbert
(0 - 0)
15:00
Not started
 TV Jahn Hiesfeld
SV Sonsbeck
(0 - 0)
15:00
Not started
 Sportfreunde Baumberg
TuS Bosinghoven
(0 - 0)
15:00
Not started
 TuRU Düsseldorf
FC Bocholt
(0 - 0)
15:00
Not started
 Duisburg II
VfB Hilden
(0 - 0)
15:00
Not started
 VfR Krefeld Fischeln
Ratinger SV
(0 - 0)
FRANCE: CFA Group BStanding
15:00
Not started
 Fleury Merogis U.S
Troyes B
(0 - 0)
FRANCE: CFA Group DStanding
15:00
Not started
 Bordeaux B
Tarbes
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga BremenStanding
15:00
Not started
 TSV Grolland
SG Aumund-Vegesack
(0 - 0)
15:00
Not started
 SV Grohn
Vatan Sport Bremen
(0 - 0)
15:00
Not started
 TuS Schwachhausen
Habenhauser FV
(0 - 0)
15:30
Not started
 Leher
Bremerhaven
(0 - 0)
SWITZERLAND: Challenge LeagueStanding
15:00
Not started
 Schaffhausen
Wohlen
(0 - 0)
15:00
Not started
 Servette FC
Lausanne
(0 - 0)
UKRAINE: First DivisionStanding
15:00
Not started
 Niva
FC Hirnyk
(0 - 0)
15:00
Not started
 Bukovyna Chernivtsi
Naftovik
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga WestfalenStanding
15:00
Not started
 RW Ahlen
TuS Ennepetal
(0 - 0)
15:00
Not started
 SC Roland Beckum
Gutersloh
(0 - 0)
15:00
Not started
 SV Zweckel
TSG Sprockhövel
(0 - 0)
15:00
Not started
 SuS Neuenkirchen
VfB Hüls
(0 - 0)
15:00
Not started
 Erkenschwick
ASC Dortmund
(0 - 0)
15:00
Not started
 Westfalia Rhynern
TuS Erndtebruck
(0 - 0)
15:00
Not started
 SuS Stadtlohn
Hammer SpVgg FC
(0 - 0)
GERMANY: Oberliga MittelrheinStanding
15:00
Not started
 SV Eilendorf
SC Germania Erftstadt-Lechenich
(0 - 0)
15:00
Not started
 Aachen II
Wegberg-Beeck
(0 - 0)
15:00
Not started
 Hilal Maroc Bergheim
Viktoria Arnoldsweiler
(0 - 0)
15:00
Not started
 Bergisch Gladbach
Bonner SC
(0 - 0)
15:00
Not started
 Germania Windeck
VfL Leverkusen
(0 - 0)
15:00
Not started
 FC Hürth
TSC Euskirchen
(0 - 0)
15:15
Not started
 Bruhl
Borussia Freialdenhoven
(0 - 0)
MOLDOVA: First DivisionStanding
15:00
Not started
 FC Budai
CS Petrocub
(0 - 0)
15:00
Not started
 CSCA Buiucani
Lilcora
(0 - 0)
15:00
Not started
 Zimbru II
Intersport Aroma
(0 - 0)
15:00
Not started
 FC Edinet
Gagauziya FC
(0 - 0)
15:00
Not started
 Speranta
FC Sheriff II
(0 - 0)
ITALY: Lega Pro Grp BStanding
15:00
Not started
 Santarcangelo
Ascoli
(0 - 0)
15:00
Not started
 Pistoiese
Gubbio
(0 - 0)
15:00
Not started
 Pro Piacenza
L´Aquila
(0 - 0)
15:00
Not started
 Tuttocuoio
Lucchese
(0 - 0)
15:00
Not started
 US Ancona 1905
Pisa
(0 - 0)
15:00
Not started
 Teramo
Pontedera
(0 - 0)
15:00
Not started
 Grosseto
Prato
(0 - 0)
15:00
Not started
 Carrarese
Spal
(0 - 0)
15:00
Not started
 A.C. Reggiana 1919
San Marino
(0 - 0)
15:00
Not started
 Forlì
Savona
(0 - 0)
REPUBLIC OF SOUTH AFRICA: South Africa 2Standing
15:00
Not started
 Jomo Cosmos FC
Maluti FET College
(0 - 0)
15:00
Not started
 Witbank Spurs
Baroka FC
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group GStanding
15:00
Not started
 Nuorese
Arzachena
(0 - 0)
15:00
Not started
 Cynthia
Astrea
(0 - 0)
15:00
Not started
 Olbia
San Cesareo
(0 - 0)
15:00
Not started
 Palestrina
Sora
(0 - 0)
15:00
Not started
 Fondi
Castelli Romani
(0 - 0)
15:00
Not started
 Anziolavinio
Budoni
(0 - 0)
15:00
Not started
 Aprilia
Selargius
(0 - 0)
15:00
Not started
 Ostia Mare
Terracina
(0 - 0)
15:00
Not started
 Isola Liri
Viterbese
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group CStanding
15:00
Not started
 Giorgione
Altovicentino
(0 - 0)
15:00
Not started
 ArzignanoChiampo
Montebelluna
(0 - 0)
15:00
Not started
 Mezzocorona
Union Pro
(0 - 0)
15:00
Not started
 Dro
Legnago Salus
(0 - 0)
15:00
Not started
 Triestina
Mori
(0 - 0)
15:00
Not started
 Biancoscudati Padova
Kras
(0 - 0)
15:00
Not started
 Clodiense
Sacilese
(0 - 0)
15:00
Not started
 Fontanafredda
Tamai
(0 - 0)
15:00
Not started
 Belluno
Ripa Fenadora
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group DStanding
15:00
Not started
 Fidenza
S.P. Padova
(0 - 0)
15:00
Not started
 Este
Fortis Juventus
(0 - 0)
15:00
Not started
 Correggesse
Montemurlo
(0 - 0)
15:00
Not started
 A.C. Bellaria Igea Marina
Mezzolara
(0 - 0)
15:00
Not started
 Fiorenzuola
Piacenza
(0 - 0)
15:00
Not started
 Imolese Calcio
Ribelle
(0 - 0)
15:00
Not started
 Delta Porto Tolle
Rimini
(0 - 0)
15:00
Not started
 Scandicci
Romagna Centro
(0 - 0)
15:00
Not started
 Formigine
Thermal Abano
(0 - 0)
15:00
Not started
 Abano
Castelfranco
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group HStanding
15:00
Not started
 Bisceglie
Gallipoli
(0 - 0)
15:00
Not started
 Brindisi
Pomigliano
(0 - 0)
15:00
Not started
 Cavese
Andria BAT
(0 - 0)
15:00
Not started
 Francavilla
Arzanese
(0 - 0)
15:00
Not started
 Gelbison Cilento
Sarnese 1926
(0 - 0)
15:00
Not started
 Manfredonia
Potenza
(0 - 0)
15:00
Not started
 Puteolana
Grottaglie
(0 - 0)
15:00
Not started
 San Severo
Taranto
(0 - 0)
15:00
Not started
 Scafatese
A.S.D. Liberty Monopoli
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group FStanding
15:00
Not started
 Recanatese
Castelfidardo
(0 - 0)
15:00
Not started
 Giulianova
Calcio Chieti
(0 - 0)
15:00
Not started
 Celano
Campobasso
(0 - 0)
15:00
Not started
 Amiternina
Jesina
(0 - 0)
15:00
Not started
 Civitanovese
Fermana
(0 - 0)
15:00
Not started
 Sambenedettese
Maceratese
(0 - 0)
15:00
Not started
 Agnonese
Matelica
(0 - 0)
15:00
Not started
 Termoli Calcio
San Nicolo
(0 - 0)
15:00
Not started
 Fano Alma J.
Vis Pesaro
(0 - 0)
ITALY: Serie D Group BStanding
15:00
Not started
 Ponte San Pietro
Castiglione
(0 - 0)
15:00
Not started
 Castellana
Ciliverghe Mazzano
(0 - 0)
15:00
Not started
 AC Montichiari
Ciserano
(0 - 0)
15:00
Not started
 Inveruno
Folgore Caratese
(0 - 0)
15:00
Not started
 Sondrio Calcio
MapelloBonate
(0 - 0)
15:00
Not started
 Virtus Verona